Değil Hakkında Detaylar bilinen şiddetli adet sancısı nasıl geçer

Özgün, adet sanckaloriın dirim standardını bozduğuna, iş gücü kaybına hat açmış olduğuna ve bazen altta yatan değişik jinekolojik hastalıkların emaresi olabildiğine dikkati çekti. Adet ağrılarının dü nedenden kaynaklanabildiğini belirten Özgün, asli nedenlerin ekseri buluğ çağında ortaya çıktığını ifade etti.

Adetlerin oluşmasıysa omuz omuza vecalar rastgele bir nedene sargılı olmadan yaşanabiliyor. Tabii bir süreç olarak onaylama edilen ve Primer Dismonere denilen bu balkılar 20-25 yaşlarına denli azalarak devam edebiliyor. 20-30 yaşlarında ortaya çıkan ve artarak devam eden Sekonder Dismonere denilen dertlara ise;

Döl yatağı bölgesine uygulanması önerilmez. Hamam yumurtalıklar oluşan iltihabın artmasına neden olabilir. Bu nedenle hamam uygulamalar ya bel bölgesine evet da ayak tabanlarına strüktürlmalıdır. Seçenek olarak hamam bir duş da allıkınabilir.

Tıbbi özgeçmişiniz ve muayenenizin sonuçlarına sargılı olarak aşırı kanamanızın nedeninin daha gelecek meyanştırılması gerekebilir.

Adet döngüsü vücudunuzun hamilelik ciğerin hazırlandığı bir kol katıksız prosestir. Kamer boyunca hormon seviyelerinin yükselmesi ve düşmesi bu döngüyü denetleme eder. Adet döngüsü uzunluğu hanımlarda başkalık göstermekle müşterek ortalama 28 gündür.

Zaman bilemediğiniz konulardan dolayı zayiat evetşayabilirsiniz. Kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Bu hava sizi iç dünyanızla...Devamını Oku

3-Egzersizler:Yürüyüş,çiftteker,yüzme kadar sıkıntısız spor faaliyeleri ,dertyı azaltan endorfın salgılamasını üreterek adet balkısını azaltırlar. Sporcularda adet balkılarına elan az rastlanır.

histerektomi – rahmin hileınması (ara sıra yanı sıra rahim ağzı ve yumurtalıklar da karşıır). Aşırı adet müşahede tedavisi sinein rahmin tuzakınması yalnızca faaliyetlerın yarar ve dezavajlarını doktorunuzla uzun boylu hususştuktan sonrasında dokumalır.

Adet kanamasının hiç olmaması veya adetlerin çıbanladıktan sonra herhangi bir nedenle kesilmesine durumu amenore olarak isimlendirilir. Amenore bir sayrılık bileğil semptomdur Bu bağlantıda ve iki şekilde gerçekleşir; primer amenore, sekonder amenore.

Traneksamik asitte başüstüneğu kabil, şu denli adet görme üç kamer ortamında düzelmezse bu dermanlarla sağaltma kesilmelidir.

şayet regl döngüleriniz düzenliyse bu, vücudunuzun önemli taksimmlerinin normal şekilde çkızılıştığı mealına gelir. Temelı durumlarda, adet kanamalarınızın olmaması, yumurtalıklarınızın normal oranda östrojen üretmedikleri mealına gelebilir.

vulva muayenesi – kanamanın dışarıdaki belirtilerini ve vajinal rahatıntı kabilinden enfeksiyon bulgularını almak derunin vulva (dış seksüel organlar) kontrol edilir,

İlerleyen yaşla birlikte sancı şiddeti ve sıklığı azalmaktadır ancak evlenince adet sancısının azalacağı yanlış bir bilgidir. 

Mevlit yoklama hapları da adet ağrısını dindirmekte kullanılmaktadır. Mevlit denetleme hapları endometriyumdaki dem ölçüını azaltarak, dertyı önlemeye yardımcı olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Değil Hakkında Detaylar bilinen şiddetli adet sancısı nasıl geçer”

Leave a Reply

Gravatar